» » » PISA, TIMSS және PIRLS зерттеулерінің тапсырмалары/ Заданий исследований PISA, TIMSS и PIRLS
наурыз

Мектепте «PISA, TIMSS және PIRLS зерттеулерінің тапсырмалары негізінде оқушылардың функционалдық сауаттылығын дамыту» тақырыбында практикалық семинар өтті. Семинарды ұйымдастырушы директордың оқу істері жөніндегі орынбасары А.Калдыбекова жаратылыстану–математикалық бағыттағы пән мұғалімдерімен кіріктірілген қысқа мерзімді сабақ жоспарларын талдады.
Функционалдық сауаттылықты қалыптастыру қазіргі таңда оқыту жүйесіне қойылып отырған әлеуметтік сұраныс талаптарымен сай болуы керек. Ол үшін оқушының ақпараттық және проблемалардың шешімін табу құзіреттіліктеріне бағытталған жұмысты бастауыш сыныптардан бастап жүргізгенде ғана оң нәтижелерге жете аламыз.
___________________________
В школе прошел практический семинар на тему: "Развитие функциональной грамотности учащихся на основе заданий исследований PISA, TIMSS и PIRLS". Организатор семинара заместитель директора по учебной работе А. Калдыбекова проанализировала интегрированные краткосрочные планы уроков с учителями - предметниками естественно-математического направления.
Формирование функциональной грамотности дает положительные результаты только в том случае, если оно проводится с ориентацией на информационные и поисковые компетенции учащихся. Работу по формированию надо начинать с начальных классов, чтобы соответствовать требованиям социального спроса, предъявляемым к системе обучения в настоящее время.